FTX Išsprogdino Dugną, Kur Saugiai Laikyti Kripto?

GM, čia Crypto Šaro naujienlaiškis, kur aš perskaitęs savaitės naujienas, pateikiu svarbiausių įvykių santrumpą lietuviškai ir suprantamai.

📰Šiandien tau paruošiau:

  • FTX Išsprogdino Dugną

  • Kur Saugiai Laikyti Kripto?

⏱️Skaitymo laikas: 3 min 29 s

☠️ FTX IŠSPROGDINO DUGNĄ

ftx bankrotas

🤯 WOW, na ir savaitė buvo. Jei nieko negirdėjai, tai manau nebuvai įsijungęs telefono, nes viskas aplinkui mirgėjo su FTX naujienom ir iki šiol įvykiai dar nėra pilnai išsirutulioję.

Apie tai, kas įvyko ir kodėl Bitcoin'as krisdamas pramušė $20'000 palaikymo zoną, padariau video, tad jei nematei, siūlau pasižiūrėt ir suprast kaip pasisparingavo dvi didžiausios pasaulyje kripto keityklos.

Bet tuo istorija nesibaigė, pratęsiu su turima info nuo ten, kur baigiau daryt video:

  • SBF paskelbė, kad viskas yra gerai ir pinigai yra saugūs, vėliau šis tweet'as buvo pašalintas iš jo paskyros. FTX, FTX US ir ALAMEDA paskelbė bankrotą, todėl prieš tai paskelbta info, kad viskas yra gerai gali būti traktuojama kaip įstatymo pažeidimas, meluojant apie klientų lėšų saugumą ir taip sutrukdant kai kuriems priimt teisingus sprendimus.

  • Bankrotas buvo paskelbtas, nes FTX nesugebėjo surinkti trūkstamų 8 milijardų dolerių 🤯 Iš pradžių buvo spėjama, kad gali pritrūkti "tik" $1 milijardo.

Kad suprastumėt, koks tai kiekis pinigų, įsivaizduokite, kad kas sekunde gaunat po $1. Po 12 dienų turėsit 1 Milijoną dolerių. Ir tik po 31 METŲ turėsite $1 Milijardą, o FTX trūksta $8'000'000'000.

  • Prie FTX ir ALAMEDA bankrutuodamos prisidės ir visos įmonės, į kurias buvo investuota, sąraše yra 130+ įmonių.

  • FTX Keitykla buvo nulaužta ir iš jos piniginių buvo išvesta virš $600M. Visi įsitikinę, kad tai darbas iš vidaus, bet dar neaišku, kas tai padarė. Jei turit FTX ar Blockfolio app telefone - ištrinkit, taip pat patartina nesilankyti su FTX svetainėj, nes ir ji gali būt užkrėsta.

  • Sam Bankman-Fried lėktuvo skrydis į Argentiną buvo labiausiai stebimas. Žmonės spėlioja ar jis pabėgo iš šalies, apie tai jokios tikslios informacijos dar nėra.

  • BlockFi sustabdė išmokėjimus klientams. Manau dienų, jei ne valandų klausimas, kada bus paskelbtas bankrotas. Ši platforma jau seniau patyrė sunkumus kai bankrutavo Celsius Network, tada juos išpirko FTX, na, o šį karta nebematau jau vilties, užuojauta, jei kas laikė ten pinigus.

  • Į viešumą iškilo, kad Gate, Crypto.com ir Houbi tarpusavyje siuntinėjasi dideles sumas pinigų. Crypto.com pervedė 285'000 ETH į Gate.io piniginę. Crypto.com atstovai teisinasi, kad pervedimas įvyko netyčia, bet šiuo metu iškelta tokia teorija, kad keityklos dalinosi lėšomis tam, kad praeiti auditus ir galimai jos taip pat patiria sunkumus. Jei tai yra tiesa, tokiu atveju, panašu, kad galim tikėtis dar ne vieno kripto giganto griūties. Tokios žinios sukėlė paniką ir $CRO tokeno vertė smarkiai krito -25%.

🔐KUR SAUGIAI LAIKYTI KRYPTO?

Kadangi tokia situacija rinkoje, pasidalinsiu savo mintim kaip apsaugot savo investicijas nuo tokių nutikimų kaip FTX bankrotas.

Yra 2 būdai, kur galit laikyt savo valiutas, jei nenorit to daryt kripto keitykloj. Ne veltui sakoma "not your keys, not your crypto".

Abiem būdais tik jūs turėsite raktus (kodas kuris leidžia prisijungt prie piniginės).

1) Saugiausias būdas visada išliks taip vadinamas - hardware wallet, tai prietaisas be kurio niekas negalės prisijungti prie jūsų piniginės. Yra keli stiprūs žaidėjai rinkoje, bet labiausiai pasitikiu ir galiu rekomenduot Ledger. Jeigu jūsų investuota suma jums yra reikšminga, tada tikrai patariu nepagailėti 79eur jų saugumui.

2) Mažiau saugus būdas - web/desktop wallet. Tai tokio tipo piniginės, kur jus susikuriat prisijungimo raktus ir tik jūs juos turite. Turėdami šiuos raktus pinigus galite matyti skirtingose piniginėse, o jų developer'iai negali prieiti prie jūsų pinigų.

Keli variantai kurie gyvuoja ne vienerius metus ir šiai dienai yra sąlyginai saugūs:

  • Metamask - Piniginė jūsų naršyklėje, taip pat gali prisijungti prie Dapps, kurios naudoja smart contracts. Palaiko ne visas valiutas, jei norit laikyti ne tik ETH, gali būti sudėtingiau pradedantiesiems.

  • Exodus - Pinginė kompiuteryje ar telefone, galit laikyt, pervest, gaut ir keist pinigus (keitimo kursas prastas), palaiko daug valiutų, paprasta naudotis pradedantiesiems.

  • Jaxx - Exodus alternatyva, skonio reikalas kurią pasirinkti.

Su tokio tipo piniginėmis yra problema, kad jei kažkokiu būdu pasigausit kompiuteryje ar telefone virusą, yra tikimybė kad hacker'iai ištuštins ir jūsų piniginę. Negalvokit kad pasigaut virusą yra sunku, populiariausias virusų plitimo būdas yra porno, nulaužtų programų (tarkim nelegalūs window'sai) ar nemokamų žaidimų tinklapiai, gali užtekti tik apsilankyti užkrėstame tinklapyje ir jūsų prietaisas bus užkrėstas.

Ir aišku pavojus, kad kažkas fiziškai turintis priėjimą prie telefono ar kompiuterio gali persivesti kriptovaliutas.

Taigi, jei suma nedidelė ir nepulsit į depresiją netyčia ją praradę galit naudotis web/desktop wallet. Jei suma didesnė - Ledger arba kitas hardware wallet.

Patiko? Pasidalink su savo draugais DYOR.lt naujienlaiškiu, taip padarydamas paslaugą jiems ir man ✅

🙃ATSISVEIKINIMO MEMAI

Kadangi šį kartą naujienlaiškis buvo negatyvokas, memų bus daugiau 😊

Mane galit rast:📷Instagram - instagram.com/crypto_sharas🎞️YouTube - Youtube.com/c/CryptoŠaras

Šis naujienlaiškis nėra finansinis patarimas. Naujienlaiškis skirtas edukuoti ir pranešti naujienas kurios man atrodo įdomios.